پهنای باند یا سرعت اینترنت!؟

رادین تلکام > همه  > تکنولوژِی  > پهنای باند یا سرعت اینترنت!؟

پهنای باند یا سرعت اینترنت!؟

پهنای باند یا سرعت اینترنت!؟ همه پهنای باند را مترادف با سرعت اینترنت می‌دانند. هرچه پهنای باند بیشتر باشد، اینترنت سریع‌تر است. درست است که سرعت اینترنت با پهنای باند ارتباط دارد؛ ولی شما باید با مفهوم سرعت درهنگام ارسال و دریافت اطلاعات به‌صورت آنلاین یا روند send & recieve بیشتر آشنا شوید.

وقتی درمورد سرعت ماشین صحبت می‌کنیم، منظور سرعت آن برحسب مایل یا کیلومتر بر ساعت است. درمورد پهنای باند هم همین‌گونه است؛ با این تفاوت که واحدهای آن با واحدهای سرعت خودرو متفاوت‌ است. پهنای باند مقدار اطلاعاتی است که در یک ثانیه ارسال یا دریافت می‌شود.

اطلاعات دیجیتال به‌صورت بیت ذخیره و منتقل می‌شود و پهنای باند هم در قالب مگابیت‌ برثانیه سنجیده می‌شود؛ مثلا ۶۰ مگابیت‌ بر ثانیه که معادل ۶۰ میلیون بیت است. مگابیت واحد استاندارد اندازه‌گیری پهنای باند برای شبکه‌های پهن‌باند است؛ اما شبکه‌های اترنت می‌توانند سرعت بیشتری داشته باشند و واحد استاندارد پهنای باند آن‌ها گیگابیت‌ بر ثانیه است. برخی‌ از شبکه‌های پهن‌باند (برودباند) مخصوصا آن‌هایی که از کابل‌های فیبر نوری استفاده می‌کنند، می‌توانند از سرعت‌هایی در مقیاس گیگابیت‌‌ بر‌ ثانیه پشتیبانی کنند.

چه مقدار پهنای باند دارید؟ به چه مقدار پهنای باند نیاز دارید؟

مقدار پهنای باندی که شما به آن نیاز دارید بستگی به برنامه کاری شما هنگام کار با اینترنت دارد. به طور کلی اگر سر و کارتان بیشتر با شبکه های اجتماعی و به طور تفننی تماشا کردن ویدئو آنلاین است پهنای باند کم نیاز شما را برطرف میکند. در مقابل اگر شما چند عدد TV در خانه تان دارید و با چند کامپیوتر به اینترنت متصل میشوید میبایست پهنای باند نسبتا زیادی را از ISP تان طلب کنید.

admin
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت