نکاتی درباره ی اینترنت TD-LTE

رادین تلکام > همه  > تکنولوژِی  > نکاتی درباره ی اینترنت TD-LTE
بیان نکاتی درباره ی اینترنت TD-LTE

نکاتی درباره ی اینترنت TD-LTE

امروزه  کاربران زیادی درباره ی اینترنت TD-LTE می‌پرسند. عده ای از آن‌ها هم به دنبال جایگزینی برای اینترنت ADSL هستند. و میان  4G و TD-LTE مرددند.

کاربرانی هم اقدام به خرید مودم و سرویس TD-LTE کردند و هزینه نسبتا سنگینی پرداختند ولی بعد متوجه نکاتی شدند که در نهایت به کنار گذاشتن این اینترنت منجر شده است. بنابراین؛ توصیه می کنیم  قبل از خرید یک سرویس اینترنت یا مودم این مقاله را مطالعه کنید.

اینترنت ۴G با  TD-LTE چه فرقی دارند؟

بیشتر سوال ها درباره تفاوت اینترنت موبایل یا 4G با TD-LTE است. عده ای از کاربران تصور می‌کنند  TD-LTE همان 4G یا 4.5G است و روی موبایل قابل استفاده است. در واقع، این دو نوع اینترنت از یک نسل اما با دو نوع فناوری متفاوت هستند. اینترنت 4G برای استفاده روی دستگاه‌های موبایل است ولی  TD-LTE  بی‌سیم بوده ، ولی برای استفاده در مکان‌های ثابت است.

بنابراین، نمی‌توان این دو را به جای یکدیگر استفاده کرد یا از سیم‌کارت TD-LTE روی گوشی موبایل و از سیم‌کارت 4G برای  TD-LTE استفاده کرد.

به یک سیم‌کارت TD-LTE نیاز دارید

برای استفاده از TD-LTE نیاز به سیم‌کارت مخصوص TD-LTE دارید. این سیم‌کارت قابلیت مکالمه یا پیامک ندارد و روی گوشی‌های موبایل قرار نمی‌گیرد. سیم‌کارت 4G روی گوشی موبایل نصب می‌شود و قابلیت مکالمه و پیامک دارد. این سیم‌کارت فقط روی مودم‌های TD-LTE نصب شده و با سیم‌کارت 4G کاملا متفاوت است.

مودم TD-LTE و 4G

مودم TD-LTE نیز با مودم 4G متفاوت است. در پست های بعدی به این تفاوت و معرفی مودم هایمان میپردازیم. اما به طور کلی میتوان گفت هر اپراتور TD-LTE مودم‌های مخصوص خودش را عرضه میکند. و این مودم‌ها قفل شده یا اصطلاحا لاک شده اند. مودم TD-LTE یک اپراتور را نمی‌توانید برای یک اپراتور دیگر استفاده کنید. و همچنین نمی‌توان از مودم‌های آنلاک در بازار برای استفاده از TD-LTE یک اپراتور استفاده کنید.

در بازار مودم‌هایی هست که هم از  4G و هم از TD-LTE پشتیبانی می‌کنند ولی برای هریک نیاز به سیم‌کارت جداگانه دارند.

سرعت و مناطق پوشش‌دهی

به صورت تئوری سرعت TD-LTE بیشتر از سرعت 4G می باشد. اما مناطق پوشش‌دهی TD-LTE نسبت به 4G بسیار کمتر است و در حال حاضر، بزرگ‌ترین چالش کاربران TD-LTE است. هرچه آنتن‌دهی بیشتر باشد؛ سرعت اینترنت بیشتر خواهد بود.. مبین‌نت اینترنت TD-LTE با حداکثر سرعت 40 مگابیت ارائه  می‌دهد.

قیمت و بسته‌ها

TD-LTE گران‌تر از اینترنت 4G است و تنوع بسته‌ها و طرح‌های تشویقی کمتری دارد. بسته‌های  TD-LTE با حجم بالا و عمدتا مدت زمان طولانی‌تر مانند 6 ماهه و یک ساله عرضه می‌شوند که نشان می‌دهد برای کاربران پرمصرف مناسب است.

TD-LTE برای کاربران سازمانی یا کاربران حرفه‌ای و پرمصرف مناسب است و برای کاربران خانگی یا کم مصرف مقرون به صرفه نیست! در این نوع اینترنت بیشتر از سرعت؛ حجم اهمیت دارد و سرعت براساس قدرت آنتن‌دهی منطقه کاربر می‌تواند از چند مگابیت تا چند ده مگابیت افزایش پیدا کند.

shirin
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت