مسیریابی آفلاین با گوگل مپس

رادین تلکام > همه  > تکنولوژِی  > مسیریابی آفلاین با گوگل مپس
مسیریابی آفلاین با گوگل مپس و دانلود نقشه آفلاین

مسیریابی آفلاین با گوگل مپس

 به دلیل تحریم، امکان مسیریابی آفلاین با گوگل مپس برای کاربران ایرانی امکان نداشت.  اما به نظر می‌رسد که این مشکل حل شده است. چرا که حالا می‌توان نقشه‌های آفلاین را در گوگل مپس دانلود کرد، البته به شرط آنکه از ابزار تغییردهنده آی پی استفاده کنید. نقشه‌های آفلاین گوگل مپس برای زمانی که اینترنت ندارید، به خوبی می‌توانند جهت جغرافیایی و راه درست را به شما نشان دهند تا در زمان سفر مقصدتان را گم نکنید. برای دسترسی به این نقشه‌های آفلاین کافیست در منوی کشویی اپلیکیشن ، روی Offline Maps اشاره کنید. حالا می‌توانید با انتخاب ناحیه مورد نظر نقشه‌های آفلاین را از روی نقشه دانلود کنید که  حجم زیادی هم ندارد. اما به جز گوگل مپس، مسیریاب ایرانی بلد هم چنین امکانی را در اختیارتان قرار می‌دهد.

برای گوشی های اندروید میتوانید از گوگل پلی یا بازار استفاده کنید.

مسیریاب بلد: نقشه‌های آفلاینش بهتر شده

 بسیاری از مردم سفرهای جاده‌ای با خودروی شخصی را ترجیح می‌دهند و در چنین سفرهاییست که یک اپلیکیشن نقشه و مسیریاب می‌تواند بیشترین کارایی خود را به نمایش بگذارد.

بلد، نقشه‌های 31 استان کشور را به طور آفلاین در اختیارتان قرار داده است.  می‌توانید هر کدام را به دلخواه دانلود کنید. دسترسی به این نقشه‌ها از تنظیمات اپلیکیشن صورت می‌گیرد و هر کدام حجم متفاوتی دارند که مستقیما به ابعاد هر استان و جزئیاتی که در نقشه‌برداری‌شان به کار رفته بستگی دارد.

با دانلود هر نقشه، مثلا تهران می‌توانید شمایی از تمام جاده‌های اصلی و فرعی و کوچه‌ پس کوچه‌های شهر را بدون نیاز به اینترنت در اختیار داشته باشید که گزینه بسیار مناسبی است. اگر به هر دلیل، در موقعیتی قرار گرفتید که دسترسی به اینترنت ممکن نبود و با این حال به مسیریابی آفلاین نیاز داشتید. نقشه و مسیریاب بلد نیاز به این نقشه آفلاین را برایتان برطرف می‌کند تا در نبود اینترنت مقصدتان را گم نکنید.

ویژگی منحصر به فرد بلد

در بلد وضعیت ترافیک، درست مثل گوگل مپس به طور لحظه‌ای به اطلاعتان می‌رسد. وقتی بخواهید اداره کوچکی را در اوج ساعت ترافیک و در کوچه پس کوچه‌های مرکز شهر پیدا کنید. بلد برای این مواقع قابلیت ویژه‌‌ای هم دارد که در هیچ مسیریاب خارجی (و حتی ایرانی) دیگری آن را نمی‌بینید.

نمایش شماره پلاک ساختمان‌ها

بله، کافه بازار در طراحی نقشه بلد نمایش شماره پلاک ساختمان‌ها را هم برای آدرس‌یابی بهتر لحاظ کرده‌ که البته این موضوع فعلا به شهر تهران اختصاص دارد. این قابلیت برای مسیریابی در کوچه پس کوچه‌های پر پیچ و خم می‌تواند کمک بزرگی  باشد. با اینکه شماره پلاک بعضی محله‌ها هنوز تکمیل نشده یا اشتباهاتی در آن می‌بینید، اما به طور کلی باید گفت که تا همین مرحله هم این خصوصیت نمایش خوبی از خود به جای گذاشته است.

shirin
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت