فیسبوک به‌ دنبال تحقیق در حوزه‌ی رباتیک

رادین تلکام > همه  > تکنولوژِی  > فیسبوک به‌ دنبال تحقیق در حوزه‌ی رباتیک

فیسبوک به‌ دنبال تحقیق در حوزه‌ی رباتیک

فیسبوک به‌ دنبال تحقیق در حوزه‌ی رباتیک است. شاید شنیدن این خبر در نگاه اول باعث تعجب همه شود که چرا غول شبکه‌های اجتماعی به‌جای پرداختن به مسائل تخصصی خود، حوزه‌های جدید را برای فعالیت انتخاب می‌کند. به‌هرحال فیسبوک سازمانی بزرگ است که اولویت‌های متعددی را برای رقابت در نظر می‌گیرد. به‌علاوه شاید تحقیقات فیسبوک در حوزه‌ی رباتیک، تأثیر مستقیمی بر تجربه‌‌ی کاربران در شبکه‌ی اجتماعی نداشته باشد، اما آن‌چه آن‌ها از تحقیقات می‌آموزند، احتمالا مفید واقع خواهد شد.

اگرچه صنعت رباتیک به‌عنوان فعالیتی جدید از سوی فیسبوک شناخته می‌شود، فعالیت آن‌ها در حوزه‌ی هوش مصنوعی، تایخچه‌ای طولانی دارد. امروزه مکانیزم‌هایی که با هوش مصنوعی پیاده سازی می‌شوند، تقریبا همه‌ی بخش‌ها از جلوه‌های تصویری شبکه‌های اجتماعی تا مدیریت خودکار محتوا را بر عهده می‌گیرند.

هوش مصنوعی و رباتیک، حوزه‌های مشترک زیادی با هم دارند. به‌همین دلیل پیشرفت در یکی از آن‌ها می‌تواند به سود حوزه‌ی دیگر هم باشد. به‌علاوه دستاوردهای جدید در هر حوزه می‌تواند زمینه‌ای برای تحقیقات بیشتر در حوزه‌ی دوم را فراهم کند. به‌همین دلیل نمی‌توان تعجب کرد که فیسبوک با آن سابقه و علاقه‌ی شدید به هوش مصنوعی، در صنعت رباتیک نیز وارد شود. شاید آن‌ها قصد دارند با تحقیقات در این حوزه، بینش و چشم‌اندازهای جدید در بخش هوش مصنوعی دریافت کنند.

admin
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت