VoIP چگونه کار می کند؟

رادین تلکام > همه  > تکنولوژِی  > VoIP چگونه کار می کند؟
VoIP

VoIP چگونه کار می کند؟

فنآوری VoIP، سرویسهای تلفنی سنتی را قادر می سازد تا بر روی شبکه های کامپیوتری کار کنند

سیم های مسی و تلفن های دستی را فراموش کنید. امروزه شما می توانید هر زمان و هر کجا با یک کامپیوتر متصل به اینترنت، هدست و صدا بر روی آی پی  VoIP  تماس تلفنی برقرار کنید. در واقع فن آوری است که صدای شما را به یک سیگنال دیجیتال تبدیل می کند. به شما این امکان را می دهد که به طور مستقیم از یک رایانه، یک تلفن VoIP یا دیگر دستگاه های هدایت کننده دیتا تماس بگیرید. می توان گفت که این سرویس تلفن از طریق اینترنت ارائه می شود. شما همچنین ممکن است آن را به عنوان IP تلفن، تلفن اینترنتی، تلفن پهن باند یا خدمات تلفن همراه بشنوید.

طوری که کار میکند

فناوری VoIP، سرویسهای تلفنی سنتی را قادر می سازد تا با استفاده از پروتکل های بسته بندی شده، روی شبکه های کامپیوتری کار کنند. با استفاده از Packet Switched سیگنال های صوتی را در بسته هایی شبیه به یک پاکت الکترونیکی قرار می دهد. بسته های VoIP را می توان بر روی هر شبکه سازگار با VoIP مانند یک شبکه محلی (LAN) انتقال داد.

مثل خدمات تلفنی معمولی شما نیست

از آنجا که VoIP از بسته  استفاده می کند، می توان اطلاعات بیشتری را در شبکه به منظور پشتیبانی و افزایش نیازهای ارتباطی خود حمل کرد. علاوه بر خدمات صوتی سنتی، VoIP به برنامه های پیشرفته ای دسترسی پیدا می کند. که به طور بالقوه می تواند کاربران شما را سریع تر و کارآمدتر کند. راه حل های VoIP با هدف کسب و کارها به خدمات ارتباطی یکپارچه تبدیل شده اند که تمام تماس های تلفنی، فکس، پست صوتی، ایمیل، کنفرانس های تحت وب و موارد دیگر را به عنوان واحدهای جداگانه ای که همه می توانند از طریق هر وسیله ای و به هر وسیله ای ارسال کند.

سخن پایانی

سوئیچینگ به VoIP همچنین ممکن است به شما کمک کند که در خدمات ارتباطات خود صرفه جویی کنید. به طور کلی تلفن های راه دور و بین المللی با سرویس های VoIP رایگان هستند. تنها بهایی که باید بپردازید برای دسترسی به اینترنتاست.

پیاده سازی VoIP به این معنی نیست که همه کارکنان شما باید از تلفن های فعال با IP استفاده کنند. بهترین ارائه دهندگان VoIP ، آنهایی هستند که تلفن IP را به طریقی که سرمایه گذاری شما را در تجهیزات تلفن موجود حمایت میکنند، حتی اگر شما ایستگاه های تلفنی آنالوگ داشته باشید.

shirin
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت